Preokret i pobeda kadeta

preokret i pobeda kadeta košarkaški klub sava
U subotu su kadeti gostovali ekipi "Beko", posle praznične pauze i uspeha na turniru u Poreču.

Očekivali smo da pokažu da je promenljiv odnos prema igri ostao u 2017. godini. Međutim, prvo poluvreme, posle vođstva našeg tima, završava padom u igri i vođstvom "Beka" od 15 poena.

Kada je domaćin, početkom drugog poluvremena, povećao vođstvo na maksimalnih +17, bio je potreban potpuni preokret u pristupu, kako bismo pobedili. Fenomenalno borbeni Dobrašinović ulio je samopouzdanje saigračima, Rašković zatvorio reket, pioniri Kuzmanović i Jović odigrali čvrsto kao da su stariji od drugara, a ne dve godine mlađi. Čekali smo Tarlaća i dočekali 11 vezanih poena, koji su nas, uz Jovićeve "trojke", odveli na +12!

Uz fantastičan podatak, da smo za 18 minuta drugog poluvremena primili samo sedm poena, utakmicu smo, i pored nesmotrenih grešaka, mirno priveli kraju i pobedili rezultatom 63:55